Де Бройне се завърна при разгром на Сити

Агуеро отново не пропусна да се разпише, а Сити продължава да върви убедително в първенството Снимка: Getty Images

Манчестър Сити отнесе Бърнли с 5:0 на "Етихад" и излезе първи във Висшата лига с 23 т.

"Гражданите" постигнаха безпроблемна победа, която ще се запомни и със завърщането след контузия на Кевин де Бройне, появил се в игра половин час преди края.

Серхио Агуеро откри в 17-ата минута, а Бернардо Силва покачи на 2:0 в началото на второто полувреме при куриозна ситуация, в която футболистите за малко спряха да играят, чакайки решение на съдията след падане на Сане в наказателното поле.

Само две минути по-късно след ъглов удар Фернандиньо направи 3:0, а в последните минути Рияд Марез и Лерой Сане също се отчетоха с по едно попадение.

По същото време и Тотнъм постигна победа, макар и доста по-трудна.

В лондонското дерби срещу Уест Хем "шпорите" спечелиха с 1:0 с гол на Ерик Ламела в края на първото полувреме. Тогава аржентинецът засече с глава центриране на Киърън Трипиър и донесе преднина на Тотнъм в този доста равностоен сблъсък.

До края герой за тима на Маурисио Почетино стана вратарят Уго Лорис, който на три пъти спаси отбора си при опасни удари на Марко Арнаутович.

Така Тотнъм се изравни по точки с втория Челси, като и двата отбора имат по 21 т.