Лион прегази Монако и е сигурен за Шампионската лига

Лаказет отбеляза хеттрик за Лион срещу Монако. Снимка: Panoramic
Лаказет отбеляза хеттрик за Лион срещу Монако.

Олимпик Лион си осигури място в груповата фаза на Шампионската лига по футбол, след като Александър Лаказет вкара три гола за разгрома с 6:1 над Монако в директен мач за второто място от френското първенство по футбол. Кръг преди края Лион води с три точки на тима от Княжеството, а също така има с 22 попадения по-добра голова разлика.

Монако, който получи два гола до осмата минута, заигра с човек по-малко в средата на първото полувреме, когато Ласина Траоре беше изгонен с втори жълт картон. Рашид Гезал откри резултата още в третата минута и Лаказет удвои аванса на домакините в осмата, а до края на полувремето нападателят вкара още един гол и Мапу Янга-Мбива направи преднината на Лион огромна след точен удар с глава.

Монако върна един гол чрез Рикардо Карвальо в 42-та минута, но Янга-Мбива вкара втория си гол в 59-та, а Лаказет оформи крайния резултат и хеттрика си девет преди края на редовното време. Тулуза заплете битката за спасение в Лига 1, след като надви с 1:0 изпадналия Троа.

"Виолетовите" са над чертата с актив от 37 точки, колкото има и намиращият се в зоната на изпадащите ГФК Аячо. С една по-малко е Реймс. Тулуза ще гостува на Анже следващата събота, а Реймс ще бъде домакин на Олимпик Лион.

Аячо, който играе срещу Лориен в последния кръг, загуби с 0:4 срещу Пари Сен Жермен. Хеттрик за шампионите вкара Единсон Кавани, а Златан Ибрахимович отбеляза 35-ия си гол в първенството и оформи крайния резултат.