Италия живна с гол в 92-ата минута и ще атакува първото място

Жоржиньо и останалите играчи на Роберто Манчини се измъчиха и в този мач, но накрая постигнаха заслужена победа Снимка: Getty Images

С гол в 92-ата минута Италия измъкна първа победа в Лигата на нациите.

"Скуадра адзура" се наложи с 1:0 над Полша като гост в мач, в който имаше тотално преимущество, но така и не успяваше да реализира попадение и изглеждаше, че ще запише пореден разочароващ резултат.

Във 2-ата минута от добавеното време обаче, резервата Кевин Ласаня отклони ниско центриране от корнер и на далечната греда Кристиано Бираги засече във вратата, за да се превърне в малко очаквания герой на мача.

Преди това Италия пропусна редица положения и още в 50-ата секунда Жоржиньо уцели гредата с техничен удар отдалеч.

После Инсиние също уцели греда, а Войчех Шчезни спаси удари на Жоржиньо и Киелини.

Шансът на Полша беше в 73-ата минута, когато Роберт Левандовски подаде на Грошицки, но той стреля в ръцете на Донарума, а Аркадиуш Милик също се провали при добавката.

С победата Италия събира 4 т. в своята група 3 от зона А и е на 2 т. от лидера Португалия.

В следващия мач "Скуадрата" посреща именно Португалия и ще може да атакува първата позиция. Полша остава с 1 т. и най-вероятно ще изпадне в дивизия Б.