Бербатов и бивш левскар с голове за ПАОК

Бербатов отбеляза третия си гол в гръцкото първенство.

Димитър Бербатов даде тон за победата на ПАОК над Панатинайкос с 3:1 в дербито от 8-ия кръг на гръцката Суперлига.

Българският нападател отбеляза първия гол на "Тумба" в Солун, разписвайки се от дузпа в 28-та минута. Това бе трети гол за Берба в първенството на южната ни съседка и първи пред домакинска публика.

"Черно-белите" решиха мача преди почивката, след като бившата звезда на Левски Гари Родригес покачи на 2:0 в 31-та минута, а в 42-та Мигел Витор с глава направи 3:0.

Силите на гостите стигнаха за почетно попадение четвърт час преди края, когато Никос Карелис се разписа също от дузпа.

Бербатов бе заменен веднага след гола заради контузия, но вероятно не става въпрос за нещо сериозно.

След осем кръг ПАОК излезе на четвърто място с 14 точки - на 10 след лидера и хегемон през последните близо две десетилетия Олимпиакос.