Ал Аин сензационно изхвърли Ривър Плейт от Световното клубно първенство | sportcafe.bg

Ал Аин сензационно изхвърли Ривър Плейт от Световното клубно първенство

18.12.2018, 21:05 (обновена 18.12.2018, 21:34)
Ривър Плейт - Ал Аин 2:2 (4:5 след дузпи)

Ал Аин надмина очакванията на всички в Световното клубно първенство и след като отстрани Уелингтън и Есперанса, сега се справи и с Ривър Плейт, а на финала вероятно ще срещне Реал Мадрид

Ал Аин продължава да прави сензации на Световното клубно първенство и достигна до финала на надпреварата след победа над носителя на Копа Либертадорес Ривър Плейт.

Арабите спечелиха полуфинала след 2:2 в редовното време и продълженията и 5:4 при дузпите в драматичен мач, в който геройски се прояви техният вратар Халид Еса.

Маркус Берг откри за домакина на турнира още в 3-ата минута след карамбол при ъглов удар, но аржентинците осъществиха бърз обрат с две попадения на Рафаел Сантос Боре в 11-ата и 16-ата минута.

Ал Аин беше близо до изравняването още преди почивката, но беше посечен от ВАР и от италианския рефер Джанлука Роки, като първо не беше свирена чиста дузпа за игра с ръка, а после беше отменен и гол на отбора за отсъдена чрез ВАР засада.

В 51-ата минута обаче Кайо завърши хубава атака на арабите за 2:2.

После Гонсало Мартинес пропусна дузпа за Ривър Плейт след силен изстрел в гредата и се стигна до продължения и дузпи.

От бялата точка двата тима бяха безгрешни чак до последното десето изпълнение, когато Халид спаси удара на Енцо Перес и прати тима си на финал.

Другият финалист ще бъде определен утре, когато един срещу друг се изправят Реал Мадрид и Кашима Антлърс.

Oще: ал аин  араби  вратар  герои  дузпи  енцо перес  кайо  кашима антлърс  маркус берг  продължения  рафаел сантос боре  реал мадрид  ривър плейт  световно клубно първенство  сензация  халид еса