Продължава войната след Сърбия - Швейцария: Сърбите скочиха на съдията и на ВАР

Феликс Брих скъса нервите на сърбите със съдийството си Снимка: Getty Images
Феликс Брих скъса нервите на сърбите със съдийството си

Два дни след двубоя между Сърбия и Швейцария от група Е на Световното първенство, скандалите около този мач не спират.

Швейцарците взеха победата с 2:1 с победно попадение в 90-ата минута, а головете за тима вкараха играчите от косовски произход Гранит Джака и Джердан Шакири, които предизвикаха политически скандал с направените жестове след попаденията.

И докато ФИФА обяви, че вече разследва двамата играчи за провокацията с албанския орел, сърбите не спират да се оплакват от рефера Феликс Брих, който не отсъди чиста дузпа за тях при резултат 1:1.

Сръбският футболен съюз е внесъл жалба срещу съдийството на германеца и е приложил видео със седем случая, в които сърбите се смятат за ощетени. "Кадрите разкриват двойния стандарт на германеца по отношение на показването на жълти картони. Той побърза да санкционира наши ключови играчи, а за същите нарушения на съперника картони не последваха", обясниха от сръбската федерация.

Най-скандалното си решение Брих взе през второто полувреме, когато Александър Митрович беше туширан от двама противникови играчи в наказателното поле на Швейцария, но реферът не отсъди дузпа и не е поискал да се консултира със системата ВАР.

"Целият свят видя тази дузпа с изключение на Брих, който трябваше да се консултира с ВАР, но не го направи. Чудим се защо единствено на мачовете на Сърбия спорните решения не се преразглеждат, а това води и до въпроса дали тази система не се използва селективно", питат от футболния съюз на Сърбия.

Дори точка в мача щеше да остави балканците с отлични шансове за класиране в следващата фаза, но сега те трябва да гонят победа в последния си мач от групата срещу Бразилия, за да продължат на 1/8-финал.