Сити измъкна точката от Уест Хем

Агуеро отбеляза поредните си два гола за Сити.

Манчестър Сити зае временно второто място в генералното класиране на английското първенство по футбол, след като спечели точка при равенство 2:2 в гостуване срещу Уест Хем.

Отборът на Мануел Пелегрини е равен с Арсенал, но има по-добра голова разлика. Сити губеше с 0:1 след едва 53 секунди игра, след като Шейху Кояте проби в наказателното поле и пусна топката към Енер Валенсия, който беше точен от точката за изпълнение на дузпа.

Главният съдия Крег Поусън обаче отсъди странна дузпа в 12-ата минута за нарушение на Карл Дженкинсън срещу Серхио Агуеро и аржентинецът се възползва от подаръка, за да изравни резултата.

Уест Хем поведе отново в 56-ата минута, когато Микаил Антонио хвърли дълъг тъч към наказателното поле на Сити и намери непокрития Валенсия, който, останал сам срещу Джо Харт, не срещна проблеми и даде отново аванс на "чуковете".

Агуеро обаче отново беше на правилното място, възползвайки се от грешка в защитата на Уест Хем, за да отбележи гол за крайното 2:2 в 81-та минута. Равенството остави Уест Хем на шесто място в генералното класиране на Висшата лига.