С човек по-малко отчайващ Арсенал записа трета поредна загуба

Джейми Варди довърши Арсенал с два късни гола Снимка: Getty Images
Джейми Варди довърши Арсенал с два късни гола

Арсенал записа трета поредна загуба във Висшата лига и продължи да отчайва привържениците си в борбата за топ 4.

Днес "топчиите" загубиха с 0:3 гостуването на Лестър, след като бяха напълно надиграни, а и още през първото полувреме останаха с човек по-малко.

Лестър започна силно мача и направи няколко обещаващи атаки, Арсенал изглеждаше нестабилен в отбрана, но също отправи опасни удари чрез Александър Лаказет и Алекс Иуоби.

Така през първия половин час и двамата вратари имаха добри намеси, тъй като Бернд Лено спаси блестящо удар с глава на Ндиди. В 36-ата минута мачът се промени, защото Арсенал остана с човек по-малко.

Ейнсли Мейтланд-Найлс получи втори жълт картон за много закъсняло влизане и остави съотборниците си с 10 души. Домакините започнаха да надиграват съперника още по-убедително и в 59-ата минута заслужено поведоха.

След постепенна атака Юри Тилеманс нахлу от задна позиция и с глава засече центриране отдясно за 1:0.

Лестър продължи да напада и Бернд Лено трябваше да прави няколко поредни спасявания, за да съхрани интригата.

В 86-ата минута обаче всичко приключи. Джейми Варди беше изведен сам срещу вратаря директно от аут, но прехвърлящият му удар срещна горната греда. Топката се върна във Варди и при добавката с глава той нямаше как да сбърка за 2:0.

В последната минута на добавеното време Варди се разписа още веднъж, след като получи идеална топка на празна врата.

Така Арсенал остава пети в класирането с 66 т., на точка зад Челси и на две пред Манчестър Юнайтед преди "сините" и "червените дяволи" да изиграят срещата помежду си от 36-ия кръг.