Две дузпи трябваха на Реал срещу отбор от трета дивизия

Реал успя да открие резултата едва в средата на второто полувреме, когато Асенсио вкара първата дузпа Снимка: Getty Images

Реал Мадрид започна участието си в турнира за Купата на Испания с неособено бляскава победа.

"Белия балет" победи третодивизионния Фуенлабрада с 2:0 като гост с две попадения от дузпи.

Първата беше отсъдена в 61-ата минута за нарушение, започнало извън наказателното поле, а Марко Асенсио се разписа от бялата точка за 1:0. 10 минути преди края Пако Кандела от домакините задържа Тео Ернандес в наказателното поле при един ъглов удар и беше изгонен за втори жълт картон, а Лукас Васкес отбеляза дузпата за 2:0.

Минута преди края Хесус Вайехо от Реал също получи червен картон за грубо влизане.

Зинедин Зидан беше заложил изцяло на резервни футболисти, които не показаха кой знае какво срещу непретенциозния противник, но все пак взеха чиста победа и гарантираха, че реваншът на "Сантяго Бернабеу" ще е изцяло протоколен.

Интересното е, че стадионът, на който се игра мачът, се казва "Фернандо Торес" на името на футболиста на Атлетико Мадрид, който е родом именно от мадридското предградие Фуенлабрада.