6 гола в последните 15 минути и Румъния изхвърли Англия от Евро 2019 (видео)

Георге Пушкаш се радва, след като откри резултата от дузпа. Това обаче беше само началото на бурните последни минути Снимка: Getty Images

Младежкият национален отбор на Румъния поднесе сензация на Евро 2019 с гръмка победа над Англия с 4:2 в двубой от група C.

По този начин румънците почти сигурно се класираха на 1/2-финалите на шампионата до 21 г., докато съперниците им записаха втора загуба и отпаднаха от надпреварата.

Срещата предложи дъжд от голове в последните 15 минути, а допреди тях нулевото равенство се запазваше. В крайна сметка вратарски гаф закопа англичаните, които иначе на два пъти се връщаха много бързо в двубоя.

В 75-ата минута румънците получиха дузпа за нарушение на Джонджо Кени срещу Коман. Георге Пушкаш вкара от бялата точка за 1:0.

След само три минути Демарай Грей изравни със страхотен остър удар извън наказателното поле. В 85-ата минута Янис Хаджи отново изведе Румъния напред, като се възползва от загубена топка от страна на Фикайо Томори. Две минути по-късно Тами Ейбрахам овладя в наказателното поле и от няколко метра отново изравни за Англия - 2:2.

Минута преди края Флорин Коман отправи нисък удар отдалеч и вратарят Дийн Хендерсън комично пусна топката между ръцете и краката си - 3:2 за Румъния. В добавеното време Коман отбеляза втория си гол със страхотен удар от воле от границата на пеналта.

Англия беше един от фаворитите в турнира, но го напуска след втората си поредна загуба. В групата водят Румъния и Франция с по 6 т., Англия и Хърватия са с 0.