Атомното трио на Барса стигна 102 гола

Меси, Неймар и Суарес - атомното трио на Барса.

Южноамериканското трио в атаката на Барселона взе поредната си жертва, като този път Хетафе отнесе шест гола във вратата си в мач от 34-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар вкараха пет от попаденията за крайното 6:0, което даде аванс от пет точки на Барселона в битката за титлата срещу Реал Мадрид.

Луис Суарес изработи първия гол в полза на Барселона още в деветата минута, когато беше повален в наказателното поле на Хетафе и Меси се разписа от дузпата.

Последва красиво воле на Суарес за 2:0 в 25-та минута, а три по-късно Неймар се разходи из защитата на гостите и добави в мрежата трети гол в полза на Барселона.

Това обаче не беше всичко за първото полувреме, след като Шави Ернандес се разписа с далечен удар за 4:0 след точно половин час игра, а Суарес вкара втория си гол в мача само пет минути преди края. Барселона създаде редица положения и през второто полувреме, но съумя да вкара само един гол.

Той беше шедьовър и дело на Лео Меси в 47-та минута. Аржентинецът пас на ъгъла на наказателното поле и стреля, въпреки че останалите 21 футболисти на терена очакваха дрибъл или центриране.

Топката описа забележителна траектория и се вплете в далечния ъгъл на вратата на гостите от Хетафе за крайното 6:0.

Лионел Меси вече има 49 гола през сезона, Суарес е вкарал 21, а Неймар - 32. Общо 102! Именно атомното нападение на каталунците е основната им движеща сила по пътя към знаменит требъл.

В друг мач от вечерта в Примера дивисион, Ариц Адурис се разписа от дузпа в началото на второто полувреме, а Алберто де ла Бела изравни малко по-късно за крайното 1:1 в баското дерби между Атлетик Билбао и Реал Сосиедад.

Давид Барал пък донесе победа за Леванте с 1:0 над отбора на Кордоба, за който всяка загубена точка до края ще означава изпадане в Сегунда.