Байерн беше на крачка от провал, но увеличи аванса пред Борусия

Инфарктните последни минути оставиха Нико Ковач със смесени чувства, защото Байерн можеше и да спечели, и да загуби Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен стигна само до 1:1 в гостуването на предпоследния Нюрнберг, но увеличи аванса си на върха в класирането в Бундеслигата.

Баварците бяха близо и до загубата, и до победата в срещата след инфарктни последни минути, но в крайна сметка взеха точка и вече водят с два пункта пред втория Борусия Дортмунд.

Вчера Борусия загуби дербито с Шалке и Байерн можеше на практика да реши титлата в своя полза при победа днес, но сега остава да довърши започнатото в последните три кръга.

Тази вечер Байерн натисна от самото начало, но трудно създаваше положения, макар че Алаба уцели греда в 23-ата минута.

В началото на второто полувреме домакините поведоха с гол на Матеус Перейра, при който Улрайх не успя да види добре топката.

На баварците им трябваше обрат, но те уцелиха още една греда чрез Хамес Родригес от пряк свободен удар, като и тук вратарят Кристиан Матениа леко отклони топката.

В 75-ата минута Байерн все пак стигна до изравняване чрез Серж Гнабри, който се възползва от центриране на Кингсли Коман.

В 89-ата минута Алфонсо Дейвис скочи за една топка в пеналта на Байерн и удари с лакът в лицето съперник. Реферът прецени, че това е дузпа за Нюрнберг. От бялата точка Лайболд уцели гредата и така Нюрнберг изпусна победата.

В 95-ата минута драмата стана пълна - Кингсли Коман остана напълно сам срещу Матениа, но стреля в него и лиши Байерн от пълния комплект точки.

В класирането баварците имат 71 т. и са пред Борусия с 69.