Пестеливи Аржентина бие със смешна дузпа

Меси донесе победата на "гаучосите".

Аржентина стигна до измъчено 1:0 над Чили в среща от 13-ия кръг на квалификациите за световно първенство в зона Южна Америка.

В герой за "гаучосите" в Буенос Айрес се превърна звездата на Барселона Лионел Меси, който отбеляза единственото попадение от дузпа в 16-та минута.

Нарушението беше отсъдено пресилено за фаул срещу Анхел ди Мария, който падна в наказателното поле. В крайна сметка дузпата се оказа достатъчна за домакините.

Хамес Родригес пък донесе победата на Колумбия над Боливия с 1:0. Успехът дойде трудно, като резултатът 0:0 се задържа до 83-та минута. Тогава реферът отсъди дузпа, след като играч на Колумбия беше повален в наказателното поле.

Родригес изпълни колебливо дузпата, като вратарят отрази първоначалния му удар, но при добавката капитанът на Колумбия успя да я вкара в мрежата. С победата Колумбия събра 21 точки и се изкачи временно на третата позиция. Боливия има 7 точки и върви на девето място от 10 отбора.

В друг мач от квалификациите Парагвай сломи Еквадор с 2:1 в Асунсион. Така домакините събраха 18 точки и са седми, а с 20 Еквадор върви четвърти.