Барса бие с два куриозни гола на Дембеле, но класирането още е под въпрос

Освен с двата си гола, Дембеле се прояви и с асистенция за третия Снимка: Getty Images
Освен с двата си гола, Дембеле се прояви и с асистенция за третия

Барселона спечели убедително с 3:0 над Леванте в осминафинала реванш от Купата на краля на "Камп Ноу".

Каталунците бяха загубили с 1:2 първия мач, но този път не заложиха на толкова много резерви и с доста по-силен състав не оставиха шансове на съперника.

Усман Дембеле беше в основата на успеха с два гола и асистенция, но попаденията му дойдоха и с голяма доза шанс в разстояние на минута през първата част.

В 30-ата минута Дембеле беше изведен от Меси в наказателното поле и след намеса на защитник топката се удари в крака му и влезе във вратата - 1:0. Около минута по-късно французинът опита да прехвърли вратаря Фернандес, който сам отклони топката във вратата си за 2:0.

В 54-ата минута Дембеле изработи атаката, при която Нелсон Семено изведе Лео Меси и аржентинецът реши всичко с трети гол във вратата на гостите.

Така Барселона направи необходимото на терена, но класирането на 1/4-финал остава под голяма въпросителна.

Отборът може да бъде изхвърлен от надпреварата, тъй като в първия мач пусна на терена юношата Чуми, който беше наказан заради натрупани картони в мач на дублиращия тим и не е имал право да играе. Очаква се решението на испанската федерация, която може да не допусне Барса да защитава трофея си.

Преди три години Реал Мадрид беше дисквалифициран от турнира при сходен казус с Денис Черишев.