Ливърпул с нова победа, движи се плътно до лидерите

Фирмино се радва след последния гол в мача, подсигурил победата на Ливърпул Снимка: Getty Images
Фирмино се радва след последния гол в мача, подсигурил победата на Ливърпул

Ливърпул не изпуска позицията си във Висшата лига след нова победа - 4:2 над Кристъл Палас като гост.

Мърсисайдци пребориха домакините след бурно първо полувреме, в което паднаха пет гола и на два пъти гредите спасяваха домакините. За тима на Юрген Клоп резултата откри Емре Джан в 16-ата минута след страхотна триходова комбинация на висока скорост. Но само две минути по-късно Джеймс Макартър изравни с глава след груба грешка на Деян Ловрен, който удобно му повдигна топката.

Защитникът се реваншира в 21-ата минута, когато отново изведе мърсисайдци напред с глава след ъглов удар, но в 33-ата Палас за втори път изравни, и то отново чрез Макартър с глава. Минута преди почивката Жоел Матип направи 3:2 за Ливърпул, също с глава след корнер, и така гостите все пак водеха на почивката.

През второто полувреме отново имаше положения и пред двете врати, но Роберто Фирмино уби интригата с четвърти гол в 71-ата минута.

Така Ливърпул отново се изравни по точки начело в класирането с Манчестър Сити и Арсенал, които днес също победиха. Головата разлика праща мърсисайдци на трета позиция.