Първата истински луда футболна неделя за сезона

Кошмарна футболна неделя за големите отбори в Европа
Манчестър Юнайтед направи Х у дома срещу последния – Стоук Сити. И то след грешка на най-стабилния футболист на тима в последните години – Давид де Хеа.
Изненадваща загуба като гост остави Наполи на четири точки от лидера Ювентус.
Тотнъм нанесе първо поражение на Джосеп Гуардиола начело на Сити. След 10-те поредни победи, испанецът вече познава вкуса и на равенството, и на загубата. Снимка: Getty Images
Реал Мадрид отново не победи. Зинедин Зидан все едно ги кара на серии. Записа пет поредни победи в началото на сезона, а сега последваха четири хикса. Да чакаме ли загуба в следващия мач?
Марио Балотели наистина е супер. Победен гол и два глупави жълти картона в рамките на пет минути е точно по стандартите на италианския нападател.
Скандалният гол на Арсенал. Че Венгер празнуваше 20 години начело, празнуваше. Ама дали му трябваше такъв подарък в 93-тата минута? Само съдията Крейг Полсън може да каже…
7-голов трилър и обрат от 1:3 до 4:3 означаваше, че Милан е без загуба в четвърти пореден кръг в Калчото. Вече е шести, с равни точки с трите отбора пред себе си и само на една от втория Наполи.
Барселона се провали в опита си да излезе начело в Примера и след 3:4 като гост на Селта остана на две точки от мадридските грандове.

Великата футболна неделя се превърна в един голям кошмар за много от европейските грандове.

Началото на парада на издънките даде Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи” допуснаха изравняване и загубиха две точки при домакинството си на последния във Висшата лига – Стоук Сити.

Грешка на Давид де Хеа позволи на „грънчарите” да запишат едва трета точка в актива си от началото на сезона и да отлепят от дъното.

И оттам започна всичко.

Видяхме първата загуба на Наполи в Серия А. Тотнъм сложи прът в колелата на машината „Манчестър Сити” и Пеп Гуардиола трябваше да преживее първото поражение начело на „гражданите”, след като Селтик спря победната му серия на 10 през седмицата в Шампионската лига.

Каръкът се разпростря и до Примера, където Реал Мадрид записа четвърто поредно равенство във всички турнири след 1:1 у дома с Ейбар и изпусна лидерството в класирането.

И, докато катаклизмите в тези първенства са епизодични, във Франция Ница продължава да е начело в Лига 1. „Орлите” все още нямат загуба този сезон, а Марио Балотели продължава да вкарва.

Супер Марио отбеляза победното попадение за 2:1 срещу Лориен, след което в рамките на пет минути си изкара два жълти картона – за сваляне на фланелката след гола и за леко побутване глава в глава с десния бек на „мерлузите” Стивън Морейра.

Скандалите продължиха, превключвайки каналите на Бърнли – Арсенал. „Артилеристите” така и не успяваха да зарадват Арсен Венгер за 20-годишния му юбилей начело, затова съдийската бригада го направи.

Минута след изтичането на добавеното време Лоран Кошчелни отбеляза победния гол за минималния успех с 1:0, като не само че играта му с ръка не бе забелязана, но и френският бранител бе в засада, когато игра непозволено.

И, докато всички се занимаваха с непозволените действия на Кошчелни, на Ботуша се вихреше голово шоу. Милан успя да обърне Сасуоло, след като губеше с 1:3 на „Сан Сиро”, но в рамките на девет минути вкара три гола и успя да измъкне драматична победа с 4:3.

За радост на всички, имаше и десерт, който дойде в каталунски цветове. Барселона пропусна да се възползва от грешката на Реал и да излезе начело в Примера, но вместо това загуби с 3:4 гостуването си на Селта след брутални грешки на целия отбор и главно на вратаря Тер Щеген и остана на две точки от върха, където са мадридските грандове.

Не беше добър ден за залагане, най-вероятно повечето от вас са го усетили. Но ако сте имали късмета да наблюдавате поне половината от неделните мачове като неутрален зрител, няма как да ви е било скучно.