Сълзи, мозайка на трибуните и зрънце надежда: Как Кардиф изпрати Емилиано Сала

Мениджърът Нийл Уорнък се разчувства, докато поздравяваше феновете след победата
Хореографията в памет на футболиста по време на минутата мълчание Снимка: Getty Images
Хореографията в памет на футболиста по време на минутата мълчание
Феновете почетоха подобаващо Емилиано Сала Снимка: Getty Images
Феновете почетоха подобаващо Емилиано Сала
Боби Рийд показва фланелка с лика на Сала, след като откри резултата срещу Борнемут Снимка: Getty Images
Сълзи, мозайка на трибуните и зрънце надежда: Как Кардиф изпрати Емилиано Сала Снимка: Getty Images

След "най-трудната седмица в мениджърската му кариера" по неговите собствени думи, Нийл Уорнък изведе своя Кардиф до ценна победа с 2:0 над Борнемут.

Това бе първият домакински двубой на Кардиф след изчезването на Емилиано Сала и срещата бе изпълнена с емоции и послания към него. Аржентинският нападател и рекордна покупка на клуба все още не е открит, след като самолетът, с който пътуваше, изчезна на 21 януари.

Вчерашният двубой започна с минута мълчание. В централния кръг бяха поставени цветя, а феновете на трибуните изписаха името на Сала със специална мозайка на фона на аржентинското знаме.

Героят на мача Боби Рийд беше рожденик вчера и след като откри от дузпа в 5-ата минута, показа фланелка със снимка на Сала. Всъщност на загрявката всички играчи на Кардиф бяха с фланелки на Сала.

Пролича си и колко много значи победата за самия Нийл Уорнък, докато треньорът поздравяваше привържениците след последния съдийски сигнал.

От трибуните скандираха "Пейте песен за Сала", а Уорнък се разчувства и даде воля на чувствата си.

Така в емоционалната вечер надеждите за спасение на Кардиф се завърнаха.

Отборът от Уелс все още е в зоната на изпадащите, но изостава на две точки от три отбора пред него.

А клубът показа колко е обединен и силен в дните след трагичния случай.