Байерн се изравни с Дортмунд след погром над Гладбах

Левандовски вкара две от попаденията за баварците.

Байерн Мюнхен записа гръмка победа с 5:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах и се възползва максимално от грешната стъпка на Дортмунд в петък срещу Аугсбург.

Така двата претендента се изравниха по точки на върха в класирането 10 кръга преди края на шампионата.

Хави Мартинес откри с глава във втората минута, а Томас Мюлер удвои малко след изтичането на десетата. Байерн създаде куп чисти голови положения, но ги пропусна и Ларс Щиндъл върна надеждите на своите в 37-ата минута.

Втората част обаче започна като първата - с пропуск и моментално попадение на гостите, като този път Роберт Левандовски се реваншира и вкара майсторски след пас на Тиаго. Четвърт час преди края Серж Гнабри сложи окончателно точка на спора. В 91-вата минута Левандовски се разписа от дузпа.

Така първенецът Байерн събра 54 точки и вече изостава от лидера Борусия Дортмунд само по голова разлика. Борусия Мьонхенгладбах (43 точки) се свлече до четвърта позиция.