Рома удари Милан в дербито за второто място

Наинголан се радва след отбелязването на единственото попадение Снимка: Getty Images
Наинголан се радва след отбелязването на единственото попадение

С гол на Наинголан Рома победи Милан с 1:0 в дербито на 16-ия кръг от Серия А и се откъсна пред "росонерите" на второто място в класирането.

На "Олимпико" мачът беше оспорван и непредвидим, а гостите имаха своя голям шанс в 27-ата минута. Тогава Лападула получи пас зад защитата на Рома и достигна до топката преди Войчех Шчезни, а вратарят го фаулира и съдията свири дузпа.

Мбайе Нианг обаче стреля слабо от бялата точка и Шчезни се реваншира като спаси наказателния удар. Това беше втори пореден пропуск за Нианг от 11-те метра след този срещу Кротоне в миналия кръг.

В 36-ата минута Един Джеко получи извеждащ пас и се откъсна на отлична позиция, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата.

През второто полувреме обаче домакините успяха да отбележат решителния гол. В 62-ата минута Раджа Наинголан получи твърде много пространство, проби и от дъгата на наказателното поле отправи чудесен изстрел с левия крак, при който Донарума нямаше как да реагира - 1:0.

До края Рома удържа победата и по този начин излезе самостоятелно на второто място с 35 точки, докато Милан остава с 32. Водачът Ювентус е с 39.