Челси засили Вила към Чемпиъншип с 4-ка

Алешандре Пато се разписа в дебюта си за Челси

Челси разби Астън Вила с 4:0 като гост в първия мач от 32-рия кръг в английската Висша лига. Така, „виланите” остават последни в класирането, с 16 точки – на цели 12 от спасяването шест кръга преди края.

Лоик Реми получи контузия в средата на първата част и бе заменен принудително от Алешандре Пато, който направи дебюта си за Челси.

Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата за гостите в 26-ата минута с първия си гол във Висшата лига, а в добавеното време на първата част Пато си спечели дузпа, след което я и реализира, разписвайки се в дебюта си за „сините”.

По-малко от минута след почивката Челси направи резултата класически след страхотна комбинация 0 Пато-Оскар-Пато-Оскар. Накрая бразилецът намери Педро и въпреки че името му бе сбъркано в програмата за мача, испанецът не пропусна да се разпише.

Малко преди да изтече и час игра отново Педро оформи крайното 4:0. Вила пък доигра последните пет минути от двубоя, след като Алън Хътън получи втори жълт картон.

„Вила парк” бе полупразен и се изпразни още повече след края на първата част. Феновете са недоволни от играта на любимците си, както и от начина, по който собственикът Андрю Лърнър управлява клуба.

Дори и мениджърската смяна, след която Ерик Блек наследи Реми Гард, не помогна по абсолютно никакъв начин на Вила.