Лацио мачка Милан цял мач, но едвам стигна до точката

Кеси се радва на щастливия гол, с който Милан откри резултата Снимка: Getty Images
Кеси се радва на щастливия гол, с който Милан откри резултата

Лацио и Милан завършиха 1:1 на "Олимпико" в дербито на кръга от Серия "А".

Домакините имаха предимство през целия мач и изпуснаха да нанесат тежко поражение на съперника, но в края бяха на броени секунди от загубата, тъй като Франк Кеси вкара за Милан след рикошет в 78-ата минута.

В 93-ата минута Хоакин Кореа изравни с трудно изпълнение и така двата тима поделиха точката.

През първото полувреме Ачерби, Пароло и Бадел пропускаха за "орлите", а Донарума спаси шут на Имобиле. Милан обаче също беше много близо до гола, когато Чалханоглу тресна гредата.

През втората част натискът на Лацио продължи и Донарума пак трябваше да спасява. В 78-ата минута при удар на Франк Кеси топката се отби в Уолъс и стана неспасяема за Стракоша - 1:0 за Милан.

Изглеждаше, че "росонерите" ще удържат преднината, но в 93-ата минута Кореа успя да обработи топката и от границата на наказателното поле стреля точно за 1:1.

В класирането Лацио и Милан остава съответно четвърти и пети, като само точка дели съперниците.

По-рано днес Наполи се провали срещу последния Киево у дома и завърши 0:0, което отдалечи отбора на 8 т. от лидера Ювентус.