Базел удари тежко Лудогорец - 4:0

Бреел Емболо сложи старт на разгрома с гола си, при който надигра защитата на Лудогорец.
Емболо откри в 34-ата минута.
Гонсалес удвои преди почивката.
Играчите на Базел бяха по-бързи и "по-гладни" в единоборствата.

Базел нанесе тежък удар на Лудогорец - 4:0 в четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Не че българският шампион не опита да играе като равен. Не че не излезе със самочувствие.

Просто срещна най-гладния, най-мотивиран и убийствен физически съперник досега. Вероятно и този, който единствен не подцени неизвестния допреди 2 месеца никому тим от Разград.

Базел имаше и много да си връща, след като загуби в София преди 2 седмици с 0:1. Домакините излязоха пределно надъхани, опитаха преса от първата минута и използваха всяка грешка в българския отбор.

Двама младоци нанесоха първите удари за нокдауна преди почивката, който се превърна в нокаут след нея.

17-годишният Бреел Емболо заби мощно в 34-ата минута едва седмия си гол в професионалния футбол. Нападателят от Камерун се освободи с лекота от Георги Терзиев и като на тренировка наказа Владо Стоянов.

До тогава Лудогорец се държеше, но загуби лидера Козмин Моци, пострадал в тежко единоборство със съперник. Липсата и на наказания Йордан Минев отвори двойна рана в отбрана.

В 41-вата минуга Дерлис Гонсалес (20 г.), друг младеж, наниза втори гол и предреши мача. Парагваецът е сензация в Базел, а наскоро бе включен и в класация на 40-те най-талантливи млади играчи в Европа.

Лудогорец опита да играе след почивката, но бе сдъвкан от пресата на Базел. Мачът напомни на моменти този отпреди година, когато швейцарците биха с лекота с 2:0 в квалификация за групите на турнира.

Третото попадение дойде от Шкелзин Гаши, завършил нов ураганен пробив на Емболо. Камерунецът не спря да тормози българския тим.

Не е утешение, че Марек Сухи вкара четвъртия гол след игра с ръка. И без него Лудогорец нямаше да се измъкне "сух" от дъждовния стадион "Сант Якоб" в Базел.

Реал победи с 1:0 Ливърпул в другия мач в групата и двубоят в София на 26 ноември между англичаните и Лудогорец се явява решителен за шансовете на българския тим да продължи поне в Лига Европа.

Двата тима са на дъното на класирането с по 3 точки.