Непробиваема златиста стена

21.07.2013, 09:05 (обновена 21.07.2013, 09:15)
българия - бразилия 1-3, световна лига, 21 юли 2013

Цецо Соколов и компания не успяха да се противопоставят на бразилците.

България ще спори за бронзовите медали в тазгодишното издание на Световната лига след поражение с 1:3 гейма от Бразилия на полуфиналите. Възпитаниците на Камило Плачи отстъпиха на олимпийския вицешампион Бразилия с 12:25, 17:25, 25:23, 16:25 и излизат срещу Италия в петия си опит да спечелят бронза.

Волейболистите на "Селесао" пък имат уникалната възможност да спечелят рекордна 10-та титла в Лигата, като в големия финал ще излязат срещу Русия. Интересно е да се отбележи, че големият и малкият финал са повторения на мачовете на Олимпиадата в Лондон 2012. Спорът за бронза между България и Италия е тази вечер от 22:30 часа българско време, а след това от 02:00 часа през нощта Бразилия и Русия ще играят за титлата.

Първият гейм бе истинска катастрофа за нашите, които успяха да вземат само 12 точки, което беше първата индикация, че трудно ще се справим с бразилците. Статистиката след първата част беше леко стряскаща -  5 атака и 1 блокада срещу 13 атаки, 2 блокади и 4 аса за Бразилия. Във втория гейм бразилците също не срещнаха особени трудности, давайки 17 точки на "трикольорите".

След по-дългата почивка между втория и третия гейм ас на капитана ни Тодор Алексиев откри третата част. Нашите се разиграха, натиснаха бразилците и за първи път в мача бяха водещи в резултата. Стигна се до 11:5 в наша полза. Постепенно бразилците топяха аванса ни, като в един момент той беше само точка - 18:17 и Камило Плачи взе почивка.

Играта на 1 точка разлика продължи до 23:21. Алексиев се върна в игра при първи гейм-бол за България след сервис в мрежа на Бразилия 24:22. Плачи взе нова почивка след като изпуснахме първата си възможност.

Атаката на Тодор Алексиев не бе призната след като секунди по-рано в полето на Бразилия Данте се контузи лошо при сблъсък със съотборник. Маурисио Силва Боргес го замени. Последва повторение на разиграването, Алексиев пак успешно атакува и така тимът ни взе гейма с 25:23. А това бе и първият спечелен гейм за България на полуфинал в Лигата.

Въпреки че проблясна лека надежда, тя угасна бързо и след 25:16 бразилците затвориха мача. Това лято България загуби за трети път от бразилците с 1:3, след като и в груповата фаза като гост отстъпи със същия резултат.

Oще: българия  волейбол  камило плачи  световна лига