Няколко магически сантиметра върнаха Сити на върха

Благодарение на технологията на голлинията попадението на Агуеро беше признато - и то доближи Сити до титлата само два кръга преди края Снимка: Getty Images

Манчестър Сити направи нова голяма крачка към титлата в Англия с измъчена победа с 1:0 в гостуването на Бърнли.

Победен гол на Серхио Агуеро през второто полувреме, при който топката премина голлинията само с няколко сантиметра, донесе трите точки на "гражданите" и отново ги качи на първо място на точка пред Ливърпул.

Първото полувреме на "Търф Моор" премина скучно, а Сити не успя да създаде сериозни положения.

Мудната игра на отбора предизвика явното недоволство на Пеп Гуардиола на скамейката.

След почивката "гражданите" веднага промениха темпото и Том Хийтън трябваше да прави първото си сериозно спасяване при топовен удар на Агуеро.

После Сити трябваше да получи дузпа, защото играч на домакините спря с ръка шут към вратата - но съдиите не реагираха. В 52-ата минута Хийтън отново се намеси при снаряд на Бернардо Силва от близка дистанция.

Натискът на гостите продължаваше да е свиреп, а Бърнли беше изпаднал в глуха защита и изобщо не можеше да вземе топката.

В 63-ата минута логичното най-сетне се случи.

Серхио Агуеро се пребори за една топка в пеналта и стреля, Мат Лоутън беше на голлинията и изчисти - но твърде късно. Оказа се, че топката е била зад линията с около 2-3 см и Сити поведе с 1:0.

В 75-ата минута друг играч на Бърнли, Бен Мий, изчисти от голлинията, а шутът беше на Габриел Жезус. Гол обаче този път нямаше.

Домакините се задържаха в мача, но не успяха да застрашат Едерсон до края и така Манчестър Сити събра 92 т. два кръга преди края на първенството.

Победи срещу Лестър и Брайтън гарантират на манчестърци шампионския трофей.