Спайдърмен видя как Ман Сити громи за Купата, Уест Хем отнесе петица

Уест Хем се нуждаеха от супергерой днес, той обаче нахлу от трибуните едва в края на мача Снимка: Getty Images

Нахлул на терена фен в костюм на Спайдърмен беше част от атракцията на мача от трети кръг за ФА Къп между Уест Хем и Манчестър Сити.

Гостите от Манчестър разгромиха лондончани с 5:0 без особени проблеми и без да се хвърлят на пълни обороти, а интригата в мача траеше малко над половин час. Още в 12-ата минута удар на Давид Силва беше спасен, после и Кабайеро трябваше да се намесва на отсрещната врата при изстрел на Михаил Антонио.

В 27-ата минута Агуеро стреля от воле, но Адриан отрази удара му точно под гредата. Впоследствие съдията помогна на Сити и в 31-ата минута отсъди дузпа, след като Сабалета беше препънат от Анджело Огбона.

От бялата точка Яя Туре стреля точно за 1:0 за Сити. В 35-ата минута Уест Хем получи златен шанс да изравни, когато след спасяване на Кабайеро Фегули имаше възможност да направи добавка на празна врата, но прати топката встрани.

Оттам нататък гостите лесно решиха мача още преди края на полувремето. В 40-ата минута центриране на Саня към Стърлинг беше засечено от Нордтвайт в собствената му врата и този автогол направи резултата 2:0. Само две минути след това домакините отново увиснаха в защита, Стърлинг се измъкна отдясно и подаде на непокрития Силва, който на празна врата спокойно направи 3:0.

В началото на второто полувреме Агуеро вкара четвърти гол за Сити, отклонявайки шут на Яя Туре, а в 84-ата минута Джон Стоунс вкара последния гол в мача с глава след корнер.

Така Манчестър Сити стана първият отбор, класирал се за четвърти кръг на Купата на Англия. Останалите мачове от третия кръг на турнира ще се изиграят през следващите три дни.