Край на мечтата! Пак Италия ни спря

Сълзите на Цецо Соколов и останалите трогнаха цяла България. Волейболистите трябва да се вдигнат от разочарованието и да вземат медал, какъвто заслужават с постоянното си представяне в последните 12 месеца.

Край на мечтата за финал!

Българските волейболни лъвове отново бяха спряни от Италия по пътя към мач за титла на голямо първенство. "Скуадрата" ни обърна от 0:1 до 3:1 гейма (-19, 22, 15, 22) в полуфинал на Евро 2013.

Драмата в чашата на футболния стадион "Паркен" в Копенхаген бе огромна за нашите, които не сдържаха сълзите си след края. Надеждата, че проклетият полуфинал този път ще бъде прескочен, отново умря.

Започнахме отлично и спечелихме първия гейм с лекота, а във втория водехме до 22:21. Тогава нещо се пречупи, сбъркахме два пъти при началния удар на съперника, после и в наглед лесни атаки...

В третия гейм ни разбиха на 15, а Камило Плачи опита със смени да промени хода на срещата.

В четвъртата част стигнахме до топка за изравняване при 22:23, но Цветан Соколов не успя да завърши атаката, хванаха го на блок и затвориха мача.

Не успяхме да спрем Иван Зайцев и Емануеле Бирарели. Не намерихме отговор и на разпределителя им Травица. Точно както стана и в предишните два сблъсъка с тези пусти италианци.

Те ни спират за трети път само в рамките на година. Два пъти ни отнеха бронза - на олимпиадата в Лондон и тази година в Световната лига. Сега ни сложиха знак "Стоп" за финала.

В неделя от 16 часа ни чака мач за бронза срещу Сърбия. Този отбор заслужава медал, след като четвърти пореден голям форум стига до четворката на най-добрите.