Сити изпусна две дузпи и победата, Арсенал ги настигна

Агуеро бе единият грешник.

Манчестър Сити регистрира втори пореден двубой, в който не може да вземе пълния актив от точки. Селекцията на Пеп Гуардиола завърши 1:1 с Евертън, а „гражданите“ пропиляха две дузпи.

В края на първото полувреме Де Бройне можеше да даде аванс на своите, но не се разписа от дузпа и така двата тима се прибраха в съблекалните при резултат 0:0.

В 64-ата минута Ромелу Лукаку откри резултата за „карамелите“, след като получи пас от Боласие, а после финтира един на един Клиши и не остави никакви шансове на Браво с изстрел по диагонала.

Малко по-късно Стекеленбург парира 11-метров наказателен удар, изпълнен от Серхио Агуеро. Все пак в 72-ата минута Манчестър Сити изравни резултата благодарение на резервата Нолито.

Футболистите на Гуардиола обаче така и не съумяха да вземат трите точки.

Това направи Арсенал с шестата си поредна победа в първенството. „Артилеристите“ се справиха с 3:2 срещу Суонзи и вече имат равни точки с лидера в първенството.

Два гола на Тио Уолкът и един на Месут Йозил донесоха победата на „Емирейтс“.

Същевременно УБА завърши наравно 1:1 с Тотнъм, Съндърланд загуби 0:2 от Стоук сити като гост, а Борнему разгроми с 6:1 Хъл Сити.