Шампионската лига се изплъзва на Милан след нов крах

Андреа Белоти изпълни дузпата в центъра на вратата и откри резултата Снимка: Getty Images
Андреа Белоти изпълни дузпата в центъра на вратата и откри резултата

Милан загуби с 0:2 гостуването на Торино в Серия "А" и сериозно намали шансовете си да завърши сезона в топ 4 на калчото.

Торино надделя с два гола през втората част и още повече завърза борбата за местата, даващи право на участие в евротурнирите - тъй като в момента петте тима между 4-о и 8-о място са събрани в рамките на 3 т.

В 56-ата минута домакините получиха пресилена дузпа за нарушение на правилата от страна на Франк Кеси. Консултация с ВАР потвърди решението на съдията, а зад топката застана Андреа Белоти и с изстрел в центъра на вратата откри резултата.

После Милан създаде две добри положения и Бакайоко даже уцели гредата, а тези пропуски бяха наказани с втори гол на Торино в 69-ата минута. Алекс Беренгер се възползва от лошо изчистване на Романьоли и с прекрасен удар прехвърли Донарума за 2:0.

В 82-ата минута капитанът на Милан Алесио Романьоли получи директен червен картон за иронични аплодисменти към съдията и ситуацията на гостите стана съвсем отчайваща.

След поражението "росонерите" се свличат едва на седмо място в класирането с 56 т., колкото има и днешният им съперник, както и Аталанта. Зад Милан е Лацио с 55 т., а засега ценното четвърто място заема Рома с 58 т.