Барселона шамароса пет пъти клетия Реал, Суарес изригна в отсъствието на Меси | sportcafe.bg

Барселона шамароса пет пъти клетия Реал, Суарес изригна в отсъствието на Меси

28.10.2018, 18:20 (обновена 28.10.2018, 20:16)
Барселона - Реал Мадрид 5:1

Суарес беше неудържим за защитата на Реал, а "белите" съвсем рухнаха в края и можеха да инкасират повече голове

Барселона разби Реал Мадрид с 5:1 на "Камп Ноу" в голямото дерби на Испания от 10-ия кръг на Ла Лига.

Даже в отсъствието на голямата си звезда Лионел Меси, шампионите не простиха на намиращия се в дълбока криза съперник, а Луис Суарес блесна с хеттрик.

Реал се намира едва на девето място в класирането и Джулен Лопетеги вероятно кара последните си часове като треньор на отбора.

От началото Барса овладя топката и в 11-ата минута вече водеше. Жорди Алба направи пробив отляво, проспан от защитата на Реал, и асистира на Филипе Коутиньо. Бразилецът от чиста позиция засече във вратата за 1:0.

Впоследствие мачът стана двуостър, а в 28-ата минута се стигна до дузпа за домакините.

Луис Суарес беше съборен от Варан, но атаката на Барса продължи и завърши със засада. След консултация с ВАР дузпа все пак беше отсъдена и самият Суарес я реализира под плонжа на Куртоа за 2:0.

В началото на втората част Реал се върна в мача с поредния гол на бранителя Марсело. В 50-ата минута влезлият като резерва Лукас Васкес центрира, Марсело овладя, финтира Пике и с десния крак намали на 1:2.

Малко по-късно Лука Модрич удари греда, а каталунците също уцелиха гредата чрез Суарес.

В 68-ата минута Васкес центрира за Бензема, но ударът на французина не намери вратата.

Така в 75-ата минута Барселона реши мача с контраатака, при която Сержи Роберто качи топката на главата на Суарес и уругваецът реализира втория си гол - 3:1.

В 83-ата минута Серхио Рамос сгреши, Сержи Роберто веднага пусна към Суарес и нападателят копна над Куртоа, за да оформи хеттрика си и да покачи на 4:1.

В 87-ата минута разгромът стана тотален, след като Дембеле се подигра с Начо отляво и центрира към Артуро Видал, а той с глава отбеляза петия гол във вратата на Куртоа.

В последните минути и двата тима се отчетоха с пропуски, като фрапиращо положение пропиля Карим Бензема очи в очи с Тер Щеген.

Барселона отново поведе в първенството с 2 т. пред втория Атлетико Мадрид, докато Реал е девети със скромните 14 т.

Oще: артуро видал  барса  барселона  без меси  белите  белия балет  джулен лопетеги  ел класико  испания  камп ноу  карим бензема  каталунците  клет  кралете  криза  ла лига  луис суарес  марсело  отсъствие  пет шамар  разгром  реал  реал мадрид  сержи роберто  серхио рамос  треньор  филипе коутиньо  хеттрик  шамари