Барселона шамароса пет пъти клетия Реал, Суарес изригна в отсъствието на Меси

Суарес беше неудържим за защитата на Реал, а "белите" съвсем рухнаха в края и можеха да инкасират повече голове Снимка: Getty Images

Барселона разби Реал Мадрид с 5:1 на "Камп Ноу" в голямото дерби на Испания от 10-ия кръг на Ла Лига.

Даже в отсъствието на голямата си звезда Лионел Меси, шампионите не простиха на намиращия се в дълбока криза съперник, а Луис Суарес блесна с хеттрик.

Реал се намира едва на девето място в класирането и Джулен Лопетеги вероятно кара последните си часове като треньор на отбора.

От началото Барса овладя топката и в 11-ата минута вече водеше. Жорди Алба направи пробив отляво, проспан от защитата на Реал, и асистира на Филипе Коутиньо. Бразилецът от чиста позиция засече във вратата за 1:0.

Впоследствие мачът стана двуостър, а в 28-ата минута се стигна до дузпа за домакините.

Луис Суарес беше съборен от Варан, но атаката на Барса продължи и завърши със засада. След консултация с ВАР дузпа все пак беше отсъдена и самият Суарес я реализира под плонжа на Куртоа за 2:0.

В началото на втората част Реал се върна в мача с поредния гол на бранителя Марсело. В 50-ата минута влезлият като резерва Лукас Васкес центрира, Марсело овладя, финтира Пике и с десния крак намали на 1:2.

Малко по-късно Лука Модрич удари греда, а каталунците също уцелиха гредата чрез Суарес.

В 68-ата минута Васкес центрира за Бензема, но ударът на французина не намери вратата.

Така в 75-ата минута Барселона реши мача с контраатака, при която Сержи Роберто качи топката на главата на Суарес и уругваецът реализира втория си гол - 3:1.

В 83-ата минута Серхио Рамос сгреши, Сержи Роберто веднага пусна към Суарес и нападателят копна над Куртоа, за да оформи хеттрика си и да покачи на 4:1.

В 87-ата минута разгромът стана тотален, след като Дембеле се подигра с Начо отляво и центрира към Артуро Видал, а той с глава отбеляза петия гол във вратата на Куртоа.

В последните минути и двата тима се отчетоха с пропуски, като фрапиращо положение пропиля Карим Бензема очи в очи с Тер Щеген.

Барселона отново поведе в първенството с 2 т. пред втория Атлетико Мадрид, докато Реал е девети със скромните 14 т.