Барса е все по-далеч от защита на титлата си

Меси спаси Барса в края. Снимка: getty
Меси спаси Барса в края.

Барселона завърши 1:1 като гост на Виляреал в сблъсък от 17-ия кръг на Ла Лига. Така шампионите на Испания вече са на 5 точки от Реал Мадрид, който има и мач по-малко.

Никола Сансоне даде преднина на домакините в първите минути след почивката, а Лионел Меси спаси точката за „каталунците“ с уникален гол от пряк свободен удар секунди преди края.

Двубоят започна с масиран натиск на Барса, но Иниеста, Меси и Неймар не успяха да се разпишат. До края на полувремето и двата тима имаха своите възможности, но играчите се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

В 50-ата минута обаче „жълтата подводница“ организира мълниеносна контраатака, която Никола Сансоне завърши с попадение – 1:0.

В следващите минути играчите на Луис Енрике претендираха на два пъти за дузпа след спорни ситуации, но такава не е отсъдена. В 90-ата минута Барселона получи правото да изпълни пряк свободен удар, а зад топката застана Меси, който се разписа.