Аржентина ликува 4 минути преди края! Меси и Рохо донесоха изстрадан успех

Рохо, Меси и всички останали от Аржентина избухнаха в дива радост след победния гол Снимка: Getty Images

Аржентина се класира по инфарктен начин за елиминациите на Мондиал 2018!

Лионел Меси и компания постигнаха изстрадана победа с 2:1 в решителния мач срещу Нигерия и се добраха до второто място в група D. Групата спечели Хърватия, която победи Исландия с 2:1 с резервите си и събра пълен актив от 9 т.

4 минути преди края на мача на аржентинците резултатът беше 1:1 и това класираше Нигерия. Победен гол на Маркос Рохо обаче осигури щастлив край на групата за преминалите през много трудности "гаучоси".

А мачът всъщност започна идеално за тях и те изнесоха силно първо полувреме и най-сетне заприличаха на отбор на това Световно първенство.

Още в 14-ата минута Меси вдигна стадиона на крака. Той укроти по брилянтен начин дълъг пас на Банега, откъсна се и с десния крак порази вратата на Узохо - 1:0 за Аржентина.

В 27-ата минута отново Меси блесна с прекрасно извеждащо подаване към Гонсало Игуаин, но нападателят на Ювентус успя само да чукне топката във вратаря Узохо, който се намеси добре. В 34-ата минута Меси стреля много опасно от пряк свободен удар, но Узохо леко отклони топката и тя удари гредата.

"Гаучосите" заслужаваха преднината си на почивката, но втората част започна шокиращо за тях.

При един корнер Хавиер Масчерано свали Балогун в наказателното поле и Джунейт Чакър веднага отсъди дузпа без даже да чака становището на ВАР.

Виктор Моузес отбеляза от бялата точка почти без засилка и направи резултата 1:1.

Нигерия заигра по-уверено, а в играта на аржентинците се появи нервност, затова те не успяваха да направят нищо смислено на терена през следващите минути. В 76-ата минута Игало пропусна да изведе Нигерия напред, а африканците поискаха втора дузпа за игра с ръка на Маркос Рохо.

Малко по-късно Игуаин пропусна положение на другата врата, за да се стигне до решаващата 86-а минута.

Тогава Меркадо центрира отдясно, а включилият се напред Маркос Рохо засече в ъгъла за 2:1.

Победата на Аржентина означаваше, че Исландия може да се класира при успех в другия мач. Исландците обаче отстъпиха на Хърватия с 1:2.

Хърватите си бяха осигурили първото място още преди последния мач и бяха излезли почти изцяло с резерви. В 53-ата минута Бадел откри за тях с красив удар, а в 76-ата минута Гилфи Сигурдсон изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ловрен.

В 90-ата минута Иван Перишич вкара победния гол за хърватите и надеждите на Исландия приключиха.

Така на осминафиналите Хърватия ще срещне Дания, а Аржентина ще излезе в голямо дерби срещу Франция.