Френски голове зарадваха Моуриньо на "Олд Трафорд"

Погба и Марсиал изработиха и двата гола за Юнайтед Снимка: Getty Images
Погба и Марсиал изработиха и двата гола за Юнайтед

Манчестър Юнайтед взе глътка въздух в английското първенство с победа с 2:1 над Евертън на "Олд Трафорд".

С голове на французите Пол Погба и Антони Марсиал "червените дяволи" взеха важни три точки, след като имаха само един успех в последните седем срещи.

Жозе Моуриньо беше дал почивка на основния нападател Ромелу Лукаку, който беше резерва и влезе половин час преди края.

Преди това в 26-ата минута Идриса Гай спъна Марсиал в наказателното поле и с отсъдената дузпа се зае Пол Погба. Пикфорд спаси неговия удар, но топката се върна в халфа, който при добавката откри резултата.

В 49-ата минута Погба асистира на Марсиал, той стреля с отличен фалц от границата на наказателното и направи резултата 2:0.

Евертън върна интригата в 77-ата минута благодарение на дузпа, след като Смолинг фаулира Ричарлисон. Гилфи Сигурдсон отбеляза от бялата точка за 1:2.

В 94-ата минута Марсиал беше абсолютно сам срещу Пикфорд, но не успя да преодолее вратаря. Все пак Юнайтед удържа успеха и събра 17 т. за 10 кръга, с които се намира на осмо място в класирането.