Валенсия не се даде на Барселона в кървав мач на "Камп Ноу"

Меси отново издърпа Барса с двата си гола, но те не стигнаха за победа Снимка: Getty Images
Меси отново издърпа Барса с двата си гола, но те не стигнаха за победа

Барселона и Валенсия завършиха 2:2 на "Камп Ноу" в чакания с най-голям интерес мач от кръга в Испания.

В изпълнен с интересни положения двубой Валенсия дръпна с 2:0 през първата част, домакините изравниха, но не успяха да победят и двата тима заслужено си поделиха точката.

Кевин Гамейро изведе Валенсия напред в 24-ата минута след контраатака и извеждащ пас на Родриго. Малко по-късно Сержи Роберто направи наивна дузпа за избутване в гръб и Дани Парехо вкара от бялата точка, за да удвои преднината на ""прилепите".

В 39-ата минута дузпа получи и Барселона за нарушение на Тони Лато срещу Семедо. Лионел Меси не пропусна да намали на 1:2 от бялата точка.

След почивката "блаугранас" натиснаха, но Валенсия продължи да контраатакува опасно и положения отново не липсваха. В 64-ата минута Меси се разписа повторно, този път с моментален удар извън наказателното поле, и резултатът стана 2:2.

До края обаче Барса не направи достатъчно, за да стигне до пълен обрат.

В класирането Барселона продължава да е начело с 50 т., но вторият Атлетико Мадрид може да се доближи на 3 пункта, ако утре победи Бетис.