Алексис Санчес класира Чили на полуфинал след дузпи

Алексис се разсъблече след отбелязването на победната дузпа Снимка: Getty Images
Алексис се разсъблече след отбелязването на победната дузпа

Чили се класира на полуфинал на Копа Америка с победа над Колумбия след изпълнение на дузпи и продължава защитата на трофея от надпреварата.

Редовното време завърши 0:0, а при дузпите "Ла Роха" не сгреши при петте си изпълнения, докато колумбийците направиха един фатален пропуск при петия си удар от бялата точка.

Победната дузпа за Чили реализира лидерът на тима Алексис Санчес, точно след като Уилям Тесийо изпусна за Колумбия.

Чилийците бяха близо до победата още в редовното време, но два техни гола бяха отменени с намеса на ВАР.

Първо Чарлс Арангис се разписа в 17-ата минута, но след дълго гледане на повторения реферите прецениха, че е имало засада. В 71-ата минута топката отново беше в мрежата на Колумбия, но няколко минути по-късно и това попадение беше отменено, този път заради игра с ръка.

След дузпите обаче шампионите от последните две издания на Копа Америка стигнаха до полуфиналите и тази вечер ще научат следващия си съперник. Той ще е победителят от битката между един от фаворитите Уругвай и Перу.

Вторият полуфинал ще бъде класическо дерби на Южна Америка между Бразилия и Аржентина.