Лестър и Челси биха, Юнайтед не успя

След днешната победа Лестър ще е на върха на класирането за Коледа

Дали наистина Лестър е единственият тим, който се опитва да спечели титлата във Висшата лига? Това се запитаха голяма част от анализаторите на английския футбол след днешните мачове. Лестър спечели с 3:2 гостуването си на Евертън с голове на Марес (два от дузпи в 27 и 65 минути) и Оказаки в 69-ата. Силите на домакините стигнаха за попадение на Лукаку в 32-ата и на Миралас в 89-ата.

Така само за една година Лестър записа най-големия обрат в представянето си - миналата Коледа „лисиците" бяха на последно място, а сега ще са първи за празника.

В първия си мач без Жозе Моуриньо Челси спечели с 3:1 домакинството си на Съндърланд, а новият мениджър на лондончани Гуус Хидинк изгледа мача в ложата, като седеше до собственика на клуба Роман Абрамович. Изходът на мача беше решен за по-малко от час - Челси поведе с 2:0 с голове на Иванович и Педро в 5-ата и 13-ата минути, а Оскар направи 3:0 от дузпа в 50-ата. Гостите върнаха едно попадение чрез Борини три минути по-късно.

Манчестър Юнайтед на Ван Гаал записа нова загуба - този път у дома от Норич - с 1:2. Марсиал върна един гол в 66-ата минута, а преди това гостите поведоха с 2:0 чрез Жером (38) и Тети (54).

В другите мачове Тотнъм спечели като гост с 2:0 срещу Саутхемптън, Стоук Сити падна у дома от Кристъл Палас с 1:2, а Борнемут би навън Уест Бромич.

След 17 мача Лестър води с 38 точки, Арсенал е втори с 33 и мач по-малко, а в Топ 4 са още Манчестър Сити с 32 и също с мач по-малко и Тотнъм с 29 точки. 29 точки има и Манчестър Юнайтед, който заема петото място. Победата на Челси изкачи шампионите на 15-ата позиция във Висшата лига.