Арсенал притисна Ливърпул за топ 4

Алексис заби и двата гола за победата на Арсенал Снимка: Getty Images
Алексис заби и двата гола за победата на Арсенал

Арсенал победи последния Съндърланд с 2:0, благодарение на два гола на Алексис Санчес през второто полувреме.

Така „артилеристите” събраха 72 точки и са само на една зад четвъртия Ливърпул кръг преди края.

В последния си мач за сезона във Висшата лига тимът на Арсен Венгер посреща Евертън, а Ливърпул е домакин на Мидълзбро.

В момента головата разлика на „артилеристите” е +31, а тази на мърсисайдци – +34.

Арсенал доминираше през пълните 90 минути на „Емирейтс”, но така и не стигна до гол през първата част. През втората натискът продължи, но едва след като Арсен Венгер извади Киърън Гибс и пусна Дани Уелбек дойдоха попаденията.

Санчес вкара двата си гола в рамките на по-малко от 10 минути (72 и 81 минути), с които се доближи на само един до топ стрелеца на Премиършип – Ромелу Лукаку, който има 24.

Така в последния кръг двамата ще се изправят и един срещу друг в битката за „Златната обувка” на Висшата лига.

Загубата бе под №25 за Съндърланд през сезона, а в последния си двубой тимът на Дейвид Мойс гостува на новия шампион Челси.