Тоти спаси Рома и си направи селфи

Тоти си направи селфи с феновете на Рома, след като вкара два гола на Лацио
Манчини бе за кратко в нокдаун в мача срещу Дженоа

Символът на Рома Франческо Тоти вкара и двата гола за своя отбор в градското дерби с Лацио за 2:2, а след второто попадение реши да ознаменува гола си със селфи, като за фон използва феновете на Рома на „Стадио Олимпико". Лацио поведе с 2:0 с головете на Мури и Перейра Гомес в 25 и 29 минути, но Тоти вкара в 48-ата и след това в 64 минута, за да донесе точката на Рома.

Телефонът за снимката на Тоти му беше подаден от човек от скамейката на Рома, а той вече е най-резултатният голаджия с римското дерби с 11 попадения.

Играчите на Лацио излязоха на терена с фланелки, на които имаше надпис Je Suis Charlie в знак на съпричастност към жертвите на терористичните атаки в Париж тази седмица.

След мача срещу Лацио Тоти вече има 239 гола в Серия А, което означава, че 38-годишният нападател е на 35 попадения от рекорда на Силвио Пиола, който се оттегли след 274 гола в елита на Италия. Освен това, за първи път от началото на сезона Тоти успя да вкара два гола в един мач. В най-подходящия момент, ще кажат феновете на Рома.

В друг мач от Серия А Интер взе първа домакинска победа под ръководството на Роберто Манчини, който се завърна в миланския клуб през ноември. Интер спечели с 3:1 срещу Дженоа, а Манчини ще запази и лош спомен от мача, тъй като в 67 минута беше съборен на земята от топка, избита от играч от неговия тим. Топката уцели Манчини право в главата, но той успя сам да се вдигне на крака и отказа лекарска помощ.

Интер си осигури победата с голове на аржентинците Паласио и Икарди преди почивката, в 85 минути Дженоа върна едно попадение чрез Ицо, но три минути по-късно Неманя Видич гарантира трите точки на домакините с първия си гол за Интер.