Сити се върна на върха, Де Бройне отново в игра

Габриел Жезус вкара два гола след асистенции на Лерой Сане Снимка: Getty Images
Габриел Жезус вкара два гола след асистенции на Лерой Сане

Манчестър Сити се завърна временно на върха в класирането на след победа с 3:1 у дома над Евертън в първия мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

Възстановените Серхио Агуеро и Кевин де Бройне бяха на пейката, където оставен извън титулярите бе и Рахийм Стърлинг. Белгиецът поигра няколко минути, докато Стърлинг продължи добрата си форма и вкара третото попадение за „гражданите“ по-малко от три минути, след като се появи в игра.

Сити обаче отново не успя да запази чиста мрежа, както и в предишните си пет двубоя.

Домакините поведоха в 22-рата минута, когато Габриел Жезус бе изведен на добра позиция от Лерой Сане и хладнокръвно пусна топката под плонжа на Пикфорд.

В края на първата част „гражданите“ имаха шанс и за втори гол, но стражът на Евертън отрази мощен удар на Марез.

Пет минути след почивката нова комбинация Сане – Жезус удвои аванса на Сити, а бразилецът този път се разписа с глава, оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле.

Евертън върна едно попадение в 65-ата чрез Доминик Калвърт Люин, а малко по-късно Ричарлисон пропусна да изравни, стреляйки над вратата от границата на наказателното поле. Бразилецът имаше шанс за гол и през първата част, но и тогава не успя да намери рамката на вратата.

За кратко изглеждаше, че „карамелите“ могат да измъкнат нещо от този мач, но Стърлинг сложи точка на спора в 69-ата, малко след като се появи от резервната скамейка.

Последваха няколко опасни атаки на гостите, но пропуски на Уолкът и Калвърт-Люин, чийто удар бе спасен от Едерсон, не доведоха до нищо.

С победата Сити събра 44 точки, две повече от Ливърпул, който в неделя посреща Манчестър Юнайтед в дербито на кръга. Евертън остава седми с 24.