Клоп: Как, за Бога, Компани не беше изгонен?

Компани поиска смяна в края на мача, след като хвърли много усилия. Всичко за него обаче можеше да приключи още в 30-ата минута. Снимка: Getty Images

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп не може да повярва, че Венсан Компани не е получил червен картон още през първото полувреме на дербито с Манчестър Сити на "Етихад", завършило 2:1 за шампионите.

Капитанът на домакините влезе грубо на Мохамед Салах, а Клоп е убеден, че при лошо стечение на обстоятелствата египтянинът е можело да претърпи тежка травма, която да го извади от строя до края на сезона.

"Наистина харесвам Компани, но как, за Бога, това не е червен картон? Той е последен човек и влиза с двата крака. Ако го уцели, Мо е аут до края на сезона. Не е лесно за съдията и може да не е видял. Харесвам го, той е фантастичен играч. Впечатли ме още в Хамбургер. Но играчите взимат решения на терена и той пое риск. Ако Мо не бе скочил, щяхме да си говорим други неща. Реферът взе лошо решение", убеден е Клоп.

При ситуацията Салах излизаше сам срещу вратаря и германецът отбеляза още, че е било твърде вероятно да се разпише във вратата на Едерсон, а в този момент резултатът все още бе 0:0.