Челси окончателно рухна в борбата за топ 4

Жиру влезе като резерва и беше близо до гола, но Джо Харт спаси с върха на пръстите си Снимка: Getty Images

Челси окончателно се прости с всякакви надежди за място в зона Шампионска лига.

"Сините" стигнаха само до 1:1 на своя "Стамфорд Бридж" в лондонския сблъсък срещу Уест Хем и вече изостават с цели 10 т. от четвъртия Тотнъм.

Петото място на Челси също е застрашено, тъй като Арсенал е с едва 3 т. по-малко.

През първата част домакините няколко пъти бяха близо до гола и откриха в 36-ата минута. Сесар Аспиликуета беше най-съобразителен след корнер и с лек удар насочи във вратата за 1:0.

След почивката "сините" имаха достатъчно възможности да решат мача с втори гол, но Уилиан, Мората и Моузес пропуснаха. Така в 73-ата минута Хавиер Ернандес-Чичарито беше оставен на стрелкова позиция и не пропусна да накаже Тибо Куртоа - 1:1.

До края мачът стана двуостър, а Джо Харт отказа Челси със спасявания при удари на Маркос Алонсо, Азар и резервата Жиру.