Барса се измъчи срещу последния

Домакините нанесоха смъртоносния си удар малко след подновяването на играта. Снимка: getty
Домакините нанесоха смъртоносния си удар малко след подновяването на играта.

Барселона записа много трудна победа с минималното 1:0 над последния във временното класиране Гранада на „Камп Ноу“. 3-те точки за домакините осигури Рафиня Алкантара и по този начин „каталунците“ се изкачиха на второ място.

Гостите почнаха да притесняват съперника и създадоха работа на Марк-Андре тер Стеген от самото начало. Барса отговори с пропуски на Меси и Неймар, а най-чистото положение пропиля носителя на „Златната обувка“ Луис Суарес.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се прибраха в съблекалните без да впечатляват кой знае колко с играта си.

Домакините нанесоха смъртоносния си удар малко след подновяването на играта, когато в 48-ата минута Неймар улучи гредата, а рикоширалата топка бе посрещната с атрактивна задна ножица на Рафиня Алкантара за 1:0.

При този резултат завърши и мачът, а футболистите на Барселона не успяха да регистрират по-убедителна победа.