Бразилия удари Германия в Берлин

Жезус откри резултата към края на първото полувреме и това си остана единственият гол в мача Снимка: getty

С гол на Габриел Жезус Бразилия победи Германия с 1:0 в приятелски мач в Берлин, нанасяйки първа загуба на Бундестима от 23 мача насам.

"Селесао" беше без Неймар, но отсъстващите в немския лагер бяха повече - Йозил и Томас Мюлер бяха освободени още след миналата контрола срещу Испания, а Хумелс, Кедира и Хектор останаха неизползвани резерви.

Контролата премина в много добро темпо, но без много чисти положения пред двете врати. Домакините започнаха малко по-активно, но после Габриел Жезус не успя да се възползва от ситуация пред Кевин Трап.

В 37-ата минута Жезус отново беше на изгодна позиция и този път не пропусна. Уилиан центрира отдясно и Жезус стреля с глава право в Трап. Вратарят не успя да отбие топката достатъчно силно и тя влезе във вратата му за 1:0.

През второто полувреме бразилците отново бяха по-опасни в атака и Трап спаси силен удар на Паулиньо, а после Жезус не уцели вратата с глава.

В края Дракслер отправи хубав шут, но Алисон се намери добре и резултатът остана непроменен.