Уругвай прати Англия у дома

Суарес вкара и двата гола за успеха на Уругвай над Англия
Суарес вкарва втория гол във вратата на Англия
Рууни най-после вкара, но Англия загуби

Уругвай нанесе втора поредна загуба на Англия на световното първенство в Бразилия, като селекцията на Рой Ходжсън отново падна с 1:2. Преди мача звездата на „урусите" Луис Суарес заяви, че знае как да победи Англия и днес го показа - два гола във всяко едно полувреме и това донесе важни три точки на Уругвай.

Утехата за Англия може да се потърси във факта, че Уейн Рууни най-после вкара гол на световни финали, но това се оказа недостатъчно. Звездата на Манчестър Юнайтед досега имаше 9 мача на три световни първенства без гол, но най-накрая сложи край на сушата.

През първото полувреме Англия владееше повече топката, имаше две хубави положения, но при единствената потенциална ситуация за гол Суарес изведе своите напред в 39 минута. Единсон Кавани му хвърли топката през центъра, Суарес се справи във въздуха с Джагиелка и откри резултата.

След почивката Англия приложи масиран натиск, но Рахийл Стърлинг и Рууни нямаха късмет, като Уейн изпусна положение от пет метра пред вратата на Уругвай.

Голът на Англия стартира от Дениъл Стъридж вдясно, който се справи с двама уругвайци и намери Глен Джонсън, който пък финтира своя пазач и пусна топката към Рууни, който беше пред вратата и зад вратаря на Уругвай в посоката на движение на топката, което му позволи от място да изравни резултата.

Това беше гол №40 за Рууни за Англия и както отбелязаха британските медии - и най-важният през това десетилетие.

Последва кратко изравняване на силите, след което Англия отново започна да притиска Уругвай в собствената му половина. Скоростта на Суарес и компания спадна, което беше нормално след над един час игра на високи обороти.

И в 85 минута падна втория гол на Суарес, който беше тотално проспан от защитата на Англия. Атаката тръгна от вратаря и след едно подаване Суарес получи топката на метри от Джо Харт и въпреки, че ъгълът вдясно от вратата се стесняваше, той успя да реализира. Точно това положение демонстрира проблемите при бранителите на Англия, които на моменти играеха без синхрон.

1 минута преди края на мача Суарес беше изваден, тъй като получи схващане, а колегите му изиграха още пет минути, за да се поздравят с първата си победа в Бразилия.

След втората загуба в Сао Пауло, англичаните имат теоретични шансове да продължат напред - те трябва да спечелят с разлика срещу Коста Рика и да се надяват на въртележка при загуба на Уругвай от Италия в последния кръг.