Уулвс наказа блед Юнайтед и го изхвърли от Купата на Англия

Диого Жота направи силен мач и блесна при втория гол, когато по унизителен начин финтира Люк Шоу и изненада Серхио Ромеро в близкия му ъгъл Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отпадна от ФА Къп след загуба с 1:2 при гостуването на Уулвърхемптън.

"Червените дяволи" изиграха безличен мач и заслужено приключват с турнира, макар че мениджърът Оле Гунар Солскяер заложи почти изцяло на титулярната си единайсеторка.

Първата част премина равностойно и без много интересни положения. В 42-ата минута Диого Жота пропусна чиста ситуация сам срещу Ромеро и това беше показателно за добрата игра на Уулвърхемптън.

В 53-ата минута отново Ромеро трябваше да спасява удар с глава на Раул Хименес.

В 70-ата минута вече на гостите не им се размина. Моутиньо направи добър пробив в наказателното и след няколко карамбола Раул Хименес стреля с гръб към вратата и откри за 1:0.

Юнайтед опита да реагира, но само 6 минути по-късно Уулвс направи контраатака, Диого Жота се подигра с Люк Шоу и отбеляза в близкия ъгъл на Ромеро за 2:0.

В 81-ата минута Виктор Линдельоф получи директен червен картон за излишно грубо влизане на тъчлинията, но се намеси ВАР и промени картона на жълт.

"Червените дяволи" все пак успяха да отговорят на съперника, но твърде късно. Дълбоко в добавеното време Маркъс Рашфорд намали на 1:2, но за нещо повече нямаше време.

Така Уулвърхемптън става третият полуфиналист в турнира след Уотфорд и Манчестър Сити.

Утре Милуол и Брайтън ще определят последния тим от финалната четворка.