Болоня изненада устремения към титлата Наполи

Игуаин отбеляза два късни гола за Наполи.

Болоня победи Наполи с 3:2 в мач от 15-ия кръг на Серия А. Поражението е едва второ за неаполитанците за сезона в калчото и свали тима от върха в класирането.

Наполи оглави таблицата след победа над Интер преди седмица, но след загубата в Болоня отборът остана втори с 31 точки, 2 по-малко от лидера Интер, който снощи се наложи над Дженоа с 1:0.

Победата пък даде глътка въздух за Болоня, като отдалечи отбора от зоната на изпадащите до 15-о място с 16 точки.

Болоня взе точки и от друг претендент за титлата Рома, като завърши 2:2 преди две седмици, като тогава герой за Болоня бе Матия Дестро с изравнителен гол малко преди края.

Сега отново Дестро поведе Болоня, като отбеляза два гола за успеха над Наполи.

Болоня започна по-настървено и до почивката водеше с 2:0 след голове на Дестро в 14-а и Лука Росетини в 21-а минути.

Дестро вкара вкара втория си гол в мача след час игра и окончателно уби интригата в мача.
Отчаян щурм в заключителните минути стигна на Наполи да направи по-почетна загубата си след два гола на Гонсало Игуаин в 87-а и 90-а минути.