Ювентус повали Милан и отново гледа към титлата

Дибала вкара рано за Юве, но след това отборът му страда много, за да стигне до победата Снимка: Getty Images

Ювентус надделя с 3:1 в голямото дерби на кръга в Серия "А" срещу Милан.

"Бианконерите" имаха много трудности в Торино срещу отлично представилия се в този мач тим на Дженаро Гатузо, но с две попадения в последната фаза от мача взеха много важни три точки.

По-рано днес Наполи направи 1:1 срещу Сасуоло и Юве вече води на върха с 4 т. пред прекия си конкурент за първото място.

Пауло Дибала откри за домакините с безпощаден удар в 8-ата минута, но впоследствие Андре Силва пропусна да изравни, а в 27-ата минута резултатът все пак стана 1:1.

Бившият ас на Юве Леонардо Бонучи вкара с глава след корнер и възстанови равенството. В 54-ата минута Милан можеше да поведе, но топовен изстрел на Чалханоглу отдалеч срещна гредата, а добавката на Сусо беше спасена от Буфон.

Бонавентура също пропусна за "росонерите" и те бяха наказани. Чалханоглу загуби лековато една топка, последва контраатака и Кедира сложи топката на главата на Хуан Куадрадо, който останал сам не пропусна - 2:1.

В 86-ата минута Сами Кедира подпечата силната си игра с трети гол за Ювентус от границата на наказателното поле.