Сити унижи Челси и Сари, Агуеро изравни велик рекорд на Алън Шиърър | sportcafe.bg

Сити унижи Челси и Сари, Агуеро изравни велик рекорд на Алън Шиърър

10.02.2019, 19:41 (обновена 11.02.2019, 08:43)
Серхио Агуеро

Серхио Агуеро отбеляза 11-ия си хеттрик във Висшата лига

Манчестър Сити смаза Челси с 6:0 на своя „Етихад“ в дербито на 26-ия кръг от Висшата лига, което обаче не приличаше, много-много, на дерби.

„Небесносините“ доминираха напълно, а тимът на Маурицио Сари не успя да влезе в мача изобщо и домакинският разгром бе напълно заслужен.

Серхио Агуеро вкара още един хеттрик след този при победата с 3:1 над Арсенал преди няколко дни. Това бе 11-ият път, в който аржентинецът бележи по три или повече гола в един мач с екипа на Сити във Висшата лига и така изравни рекорда на Алън Шиърър.

Съвсем скоро нападателят на „гражданите“ ще има възможност и да излезе на първо място по този показател в историята на Премиършип.

Наказателната акция започна още в четвъртата минута, когато Рахийм Стърлинг откри резултата. Отбраната на Челси заспа още в началото на двубоя и не се събуди до края. След едно статично положение Бернардо Силва центрира, топката не бе изчистена и Стърлинг с мощен удар направи 1:0.

Секунди по-късно Серхио Агуеро направи почти невъзможен пропуск, след като от три метра не уцели вратата. Но след това нямаше грешка.

Аржентинецът вкара първия си гол в 13-ата минута с феноменално изпълнение от около 25 метра в горния ляв ъгъл на Кепа, който пипна топката, но не успя да спаси.

Още шест минути по-късно Агуеро вкара втория си гол, възползвайки се от кошмарно връщане на топката от Рос Баркли към Кепа и с едно движение матира стража на Челси за трети път.

В 25-ата минута резултатът вече беше 4:0 след още един удар отдалече, но този път не на Агуеро, а на Илкай Гюндоган.

Малко след почивката Агуеро пропусна да вкара третия си гол, след като негов удар с глава срещна напречната греда. Но и хеттрикът му закъсня.

В 55-ата Аспиликуета събори Стърлинг в наказателното поле, Агуеро не сбърка от бялата точка и оформи хеттрика си, изравнявайки постижението на Шиърър.

Тоталното унижение довърши Стърлинг в 80-ата минута, след като отблизо направи резултата 6:0, завършвайки ниско центриране на Зинченко.

Това е и най-тежкото поражение за лондончани в цялата история на Висшата лига от 1992 година насам.

С победата Сити отново се качи на първата позиция, като има равни точки с Ливърпул – по 65, но с много по-добра разлика. „Червените“ обаче отново имат да изиграят мач повече.

А колкото до Челси, той остава пети с 50. Скоро, тимът на Сари ще има шанс реванш – двата отбора отново ще се изправят един срещу друг в края на февруари във финала за Купата на лигата на „Уембли“.

Oще: 2018/19  алън шиърър  висша лига  габриел жезус  манчестър сити  разгром  рахийм стърлинг  рекорд  серхио агуеро  хеттрик  челси