Рома е на четвъртфинал след зрелищно 4:0

Точният прехвърлящ удар на Ел Шараави в 61-ата минута направи резултата 3:0 и уби всякаква интрига в мача Снимка: Getty Images

Рома достигна четвъртфинал за Купата на Италия след категорично 4:0 над гостуващия Сампдория.

Мачът можеше да завърши и с още повече голове за римляните, но редица намеси на вратаря на гостите Пуджони спасиха Сампдория от много по-унизителен резултат.

Въпреки това, мачът започна добре именно за Самп. В 3-ата минута Муриел се измъкна от Фацио и шутът му уцели гредата зад Алисон.

В средващите минути обаче Рома започна да диктува играта и да реди положение след положение. След няколко пропуска, резултата откри Наинголан в 39-ата минута. Той посрещна от воле лошо изчистена топка и вкара много красив гол извън наказателното поле за 1:0.

2:0 направи Един Джеко три минути след почивката, след като беше изведен от Стефан Ел Шараави. Самият Ел Шараави направи 3:0 в 60-ата минута с елегантен прехвърлящ удар над Пуджони.

В 89-ата минута Наинголан вкара втория си гол в мача след центриране на Пероти и удар с глава отблизо.

Така Рома се класира на четвъртфиналите, където е фаворит срещу своя съперник - втородивизионния Чезена.