Страхотен обрат за Барса над Леверкузен

Луис Суарес донесе успеха за Барса осем минути преди края

Барселона постигна обрат от 0:1 до 2:1 срещу Байер (Леверкузен) на „Камп Ноу” и спечели първа победа в груповата фаза на Шампионската лига този сезон.

Каталунците стартираха с равенство 1:1 като гост на Рома и бяха на крачка да направят нова грешна стъпка по пътя към защитата на трофея си. Дори и без контузения Лионел Меси обаче Барса стигна до обрат.

Кирякос Пападопулос откри резултата в полза на „аспирините” в 22-рата минута, като резултатът се задържа 1:0 до последните 10 минути.

В 80-ата резервата Сержи Роберто изравни, а само две по-късно Луис Суарес донесе победното попадение за домакините.

В другия мач от групата, Рома допусна изненадващо поражение с 2:3 като гост на БАТЕ. Домакините поведоха с 3:0 още преди почивката с голове на Сташевич (8 мин) и два на Младенович (12-а и 30-а).

След почивката, „вълците” бяха по-добрият отбор на терена, но попаденията на Жервиньо и Торосидис не стигнаха дори за точката.

След два изиграни мача, Барса е лидер с четири точки в група Е, Левенрузен и БАТЕ имат по три, а Рома е на дъното с една.