Интер и Рома не се победиха в дербито

След като Перишич изравни за Интер, домакините опитаха да направят пълен обрат, но накрая и Рома можеше да измъкне трите точки Снимка: Getty Images

Интер и Рома завършиха 1:1 на "Джузепе Меаца" в най-интересния мач от кръга на Серия "А".

Съперниците заслужено поделиха точката след доста пропуски и в крайна сметка не промениха позициите си в класирането.

След активен старт двата тима си размениха опасни положения, но първи удариха гостите. В 14-ата минута Стефан Ел Шараауи направи индивидуална акция и със страхотен фалцов удар отдалеч откри резултата.

Още преди почивката Интер на няколко пъти пропусна да изравни. В 61-ата минута Д'Амброзио центрира на далечната греда и Иван Перишич с глава беше точен за 1:1.

До края Интер опита да стигне и до пълен обрат, но Рома можеше да грабне победата в продължението, когато Александър Коларов направи пробив и стреля силно, но Ханданович геройски отрази.

"Нерадзурите" изглеждат сигурни на третото място в калчото с 61 т., на 6 зад втория Наполи и на 5 зад четвъртия Милан.